Las Cucarachas


  • Záleží na úhlu pohledu

Nejhezčí švábové, které jste kdy viděli

Cucarachas aneb Švábi. Za podivným názvem se skrývá kolekce prostorových šperků s lomeným tvarem a barevnými zdobenými ploškami. Při nošení může šperk pokaždé vypadat jinak, záleží na úhlu pohledu a hře světel a stínů. Hodí se pro každou příležitost.

O Švábech a střechách

Hlavním prvkem je lomený tvar, který dodává šperku plastičnost. Geometrický vzhled a barevné plochy doplňují jemné detaily v podobě puntíků, korálků nebo jednoduchých textur.

Samostatní švábi – náušnice a jednotlivé přívěsky.
Švábi spolu – seskupení několika švábů, které vytváří nový samostatný objekt. Tím může být brož, přívěsek i náhrdelník.

Kolekce Švábi na střechách je kolekce, která zahrnuje kolekci Cucarachas a kolekci Střech. Jejich společným prvkem je lomený tvar. Oba dva šperky vznikaly současně a byly vyučovány společně.

  • Prototyp náušnic vznikl  v r. 2014 v období osobní tvůrčí krize. Základní myšlenka lomeného tvaru byl již od počátku stejná, avšak způsob konstrukce a celkový vzhled byl odlišný. 
  • Se stejným obdobím je také spjat název šperku. Toto pojmenování je provázáno se vzpomínkou s ubytováním v Madridu, kde jsme byli na ECC 2014.
  • Mnoho švábů se vrátilo domů. Tohle je příběh se šťastným koncem. Na ECC 2015 se švabí náušnice zalíbily zejména Španělkám, které si je odvezly zpět do Španělska.
  • Hlavní použitý materiál: Polymerová hmota, chirurgický drát.
  • Vyrobeno ručně v České republice.

This post is also available in: EnglishRelated Works