Sse:how

Sdílení bohatství. Polymerové kurzy a návody.


Polymerové kurzy a návody plné neotřelých nápadů, technik a tipů odhalí jak vytvořit originální šperky z polymerové hmoty.

Níže najdete seznam učených kurzů a publikovaných návodů.  Aktuálně vypsané kurzy naleznete v kalendáři akcí a kurzů.

Polymerové kurzy a návody

Kaleidoskopy - kulaté korále

Tématem jsou pravidelné obrazce, které dále nazýváme kaleidoskopy. Těmito vzory jsou potaženy kulaté povrchy s ohledem na jejich návaznost, tím vznikají další nové obrazce a každý korálek se stává unikátní podívanou.

Proces výroby zahrnuje řezání a skládání vzorů tak, aby byly ve výsledku symetrické, pravidelné a zároveň pokaždé jiné. Návod i kurz vysvětluje proces potahování kulatého povrchu, navazování ale i výrobu dutého základu. Nabízí také další postupy na uplatnění techniky.

Tyto motivy budeme pokládat na kulatý povrch, což je sice pracný proces, ale odmění se vám jedinečnými motivy. V průběhu můžete sledovat, jak sevzory schází, navazují a vytváří jiné pravidelné kaleidoskopy.

Polymerová setkání

Polymerové setkání - Polymerový kurz s Fruitense

Setkání, jejichž účelem je odpočinout si od starostí, odreagovat se a užít si práci s polymerovou hmotou, případně najít způsob jak se poprat s tvůrčí krizí. Cílem není vytvořit, ale tvořit. Setkání probíhají na různá témata.

  • V barvách. Setkání seznámí s teorií barev, součástí je míchání tónů, které povzbudí a pozvednou náladu. K dispozici barevné vzorníky na prohrabávání i recepty na aktuální paletu barev. K poslechu zajímavosti o barvách, jejich podstatě, vzájemném působení či psychologii.

Švábi na střechách

Švábi - Polymerové kurzy s Fruitensse

Za podivným názvem se skrývá kolekce prostorových šperků, jejichž hlavním prvkem je lomený tvar.

  • Švábi jsou lomené náušnice, které kombinuje dvě barevné plochy a jemné detaily v podobě teček a puntíků.
  • Střechy jsou barevná mozaika, kde se za každým barevným políčkem skrývá trojrozměrná stříška.

Kurz učí jak vytvořit lomený tvar, zahrnuje výrobu švabích náušnic, práci s barvami a barevnými přechody, specifický backfiling, jemné puntíky, zabudování a tvarování drátu, vlastní korálky. Konstrukci jednotlivých střech, jednoduché texturování, kompozici, výrobu brožky i závěsu pro náhrdelník.

Corree

Corree - Polymerové kurzy s Fruitensse

Corree inspirované korálovými útesy okouzlí svojí organickou texturou, rozmanitými barvami a kombinací polymeru a kovového propojení.

Zahrnuje specifické texturování, výrobu vlastního nástroje, kombinování barev a jejich ladění, výrobu polodutých drobných korálků a velkých plochých kulatých korálků, používání drátů a jejich zabudovávání do hmoty, sofistikovanou kompletaci do finálního šperku.

This post is also available in: English