Začarovaný náhrdelník s Evou Haškovou


s křehkým vzhledem, plný moci a magie

Náhrdelník s organickými prvky, který snoubí dvě protichudné barvy rád upoutá pozornost. Ručně modelované korálky a mističky jsou prací umělkyně Evy Haškové a patří do její kolekce Organics. Fialové detaily, kompozice a kompletace jsou mojí prací. Dohromady tvoří jedinečné dílo, kde se splétá umění dvou osob i světů.

O tom, co můžete v náhrdelníku zahlédnout

Žlutá, okrová část, kterou zastupuji Eviny korálky a misky jsou statickými, trvalými prvky, připomínají zemi, skály, schránky, to co je v přírodě dlouhodobé. Fialové prvky jsou jemné, dynamické, představují život, který obrůstá zemi, objevují se zejména motivy z rostlinné říše.
Jako celek šperk působí křehce a spíše jako vytvoř přírody než civilizace. Připomíná šperky vytvořené za mystickými účely, pohled na něj může v člověku vyvolat různé emoce.

  • Náhrdelník vznikl v dílně Evy Haškové. To je samo o sobě magické místo. V různých krabicích jsou rozložené polotovary z různých jejích kolekcí a technik. Evča zrovna vyrobila pár nových organických misek a mně to nějak nedalo, nějaké jsem si vyškemrala a vložila do nich pár fialových detailů. Postupně jsem vykrádala krabičky s polotovary a nechala je obrůstat fialovým polymerem. Ač se to nezdá, strávila jsem nad tím minimálně celý den (vlastně noc, ve dne jsme spaly a v noci tvořily. U Evči platí jiné přírodní zákony). 
  • Hlavní použitý materiál: Polymerová hmota
  • Vyrobeno ručně v České republice.

This post is also available in: EnglishRelated Works