Blog

Místo, kde to žije! Novinky, reportáže, inspirace, návody, poznámky a poznatky z dílny i ze života.


dsc_1017a
Načítám...

Report: Polymerový sraz v Praze

{report, akce}

My jsme permanentně těhotní, pusinky s rajčatama, sovičkový Jenda, svět je ještě v pořádku, pokémoni, banánové barvy, PanPastelový kalendář, káva s griotkou, knižní vazba s očima a stádo tapírů v kalhotkách.

Dělat polymery, to je jako být permanentně těhotná!

Ani nevím, kdo na tu hlášku přišel, protože jsem byla vedle v kuchyňce, když jsem zaslechla, jak se všichni vedle smějí. Zeptala jsem se, co je tak pobavilo a odpovědí mi bylo, že dělat polymery, to je jako být permanentně těhotná. Musela jsem se zeptat, jestli i Jenda je permanentně těhotnej a ten prý taky :D

Protože neumím počítat :D, tak se nás na sraz sešlo víc, než by se nás normálně vešlo. Ale my jsme všichni velmi skladní, proto dokonce i jedno místo zbylo. Brzy se všichni pustili do tvorby, ukázala jsem pár triků s Panpastely a zbytek na sebe dlouho nenechal čekat. Tentokrát to bylo docela různorodé.

Lenka donesla ukázat ručně šité bloky, které vypadali fantasticky, a pak vytáhla velké množství skleněných očí, které zakomponovala do svých polymerových desek pro ručně vyráběný blok.

Jenda vyráběl sovičkový cane, jeho trpělivost jsme všichni obdivovali, málokomu z nás se ještě dneska chce skládat nějaké vzory, přitom to k polymerům patří. Jendovi sovičky jsou navíc legendární.

A pak jedna zvláštnost, Evča dělala růžové mokume gane s kytičkama, tak jsme nevěděli, jestli není nemocná 😀 Moc nás to pobavilo a trochu jsme si z ní utahovali, kdy tento pokročilý kurz bude učit a jestli to bude stát do tisícovky nebo víc 😀 Nakonec z ní vypadlo, že bude mít polymerové dílny pro děti ze ZUŠ a ráda by vyšla vstříc. Tak jsme si oddechli, že je svět v pořádku. A to i přesto, že Bohemi vyráběla ze začátku pokémony :DJá jsem mezitím nachystala občerstvení z darovaného jídla. Výborná buchta od Zuzky doplněná o pusinky a sušené ovoce od Mirky a k tomu cherry rajčátka 😀 Tuto bizardní kombinaci šlo zapít už jen grogem z griotky od Jitky. Fajnšmekři, pili griotku přímo v kávě.

Mirka F. zářila zase jako sluníčko a hlásala, že to má tak krásný, až je to nepokazitelný 😀 Do toho pózovala s PanPastely, že kdyby tato firma vydala kalendář, kde bude pro každý měsíc fotka jednoho Panpastelu, tak si ho Mirka určitě koupí, možná bude i na přední stránce 😀

Mirka Š. byla taky pořád vysmátá a prozradila nám své tajemství, jak na dobrou náladu. Že prý si umí dělat radost, na Vánočním trhu popije kde co a známé ji pak závidí dobrou náladu 😀 Takže základem je být nejen permanentně těhotná, ale i ožralá a pak se nemůže vůbec nic pokazit :DObčas se nám tu objevily banánový barvy a zjistili jsme, že ta hnusná, ho-barva je vlastně strašně krásná. Kdo se ovšem pěkně sladil je Ivanka, která přišla v krásné fialové a do toho si hnedka udělala další korále.

Nejproduktivnější členem tohoto srazu byla Markétka, nejspíš protože pořád nežvatlala jako my ostatní a nadšeně s Luckou vyráběla.Konečně jsem pochopila, že dělit ubrousky napůl není pro každého 😀, že to dělají akorát blázni. Taky jsem chytla nějakou děsnou rýmu, takže mezi posmrkováním jsem stihla dokončit pár tapírů čabrakovýchkteří byli ihned adoptováni =)

Takže díky všem, že jste došli a přispěli tak k tomuto pohodovému dni!

A tady je zbytek fotek, které také stojí za prohlédnutí.

Čabrakadabra. Vaše Fruit

Fruitensse

O Fruitensse

Autorka webu, co má místo mozku fima kostku. Ujíždí si na polymerové hmotě, barevných vlasech a koťátkách.

 •  

Štítky

 • Mirka

  Jako vždy – vtipné stručné výstižné zkráceně VSV

  • Dana Fruitensse Phamová

   😀 ty seš fikaná, dííky

 • Mirka

  to víš – snídala jsem vtipnou kaši

 • Bohemi

  Všechno je to pravda a já su šťastná jako tapír, že jsem tam byla.

 • Ivana Daďourková

  Hned jak bude na jaře další, jedu a mám už i doprovod z našeho severu…