Blog

Místo, kde to žije! Novinky, reportáže, inspirace, návody, poznámky a poznatky z dílny i ze života.


Polyweeknd_header
Načítám...

Report Polymer weekend 2017

{Report, akce}

Tato akce se konala 17.-19. 11. v Plzni, opět pod taktovkou Lucy Štruncové. Prodloužený víkend zahrnoval tři workshopy a to od francouzské Céline Charuau, Lucy Štruncové a Evy Haškové. Vše probíhalo v nových prostorách LC Designest.

Od Lucy jsem s radostí přijala pozvání jako čestný host, já ty její akce ráda. Také jsem měla pro účastníky malé překvapení v podobě demo ukázky polymerových kamínků. Přijela jsem tedy až v sobotu, kdy jsem večer měla prezentaci. Workshop Céline Charuau jsem nestihla, a tak jsme zdokumentovala aspoň pár výrobků účastníků. Vypadaly úžasně, je to kus šperku, který rozhodně nepřehlédnete!

Prostory LC Designestu jsou rozhlehlé a dobře osvětlené, bylo spousty místa na tvoření. Taky se tu sešla super sestava účastníků, domácí i zahraniční.

Lucy zrovna dokončovala svůj kurz, kde se sbíhaly různé technologie a materiály v jednom. Forma a preciznost hrály hlavní roli.

Kurzy překládala Veronika Sturdy, jako vždy se špetkou humoru. Díky ní mám i tyto báječné fotky z mé večerní demo ukázky. A je fakt, že jsme při focení dost nasmály, hlavně nad tím, jak vypadám 😀 Avšak kamínky jsou taková krásná oddechovka, která nikdy neomrzí.

No a pak se tvořilo do noci, každý si mohl dodělávat, co chtěl a potřeboval. Což je na takových akcích úplně nej. Zároveň probíhala volná zábava a párty. V průběhu celého dne i večera bylo k dispozici lahodné občerstvení. A když říkám lahodné, tak takové, že byste se ho mohli užrat. Plno z těch kousků bylo domácích, od samotných Štrunců. Košíčky Babi Štruncové nemají chybu!Mimochodem Babi Štruncová byla na place taky, stejně jako posledně, asistovala při vypalování a neúnavně tvořila z polymeru celý den. Ale teď zpět k párty. Těžko říct, kdy začala či skončila. Někdo jako Daniela si udělal párty už v průběhu dne, jiní se připojili až po workshopech. Chimeg, která přijela z Norska, měla pro nás všechny přípitek. Něco jako svařák, bylo to horké víno s vánočním kořením, do kterého jste dostali ještě lžíci rozinek a oříšků. Tak jsme popíjeli a vykecávali, byla to pohodička.

Poslední den učila Evča Hašková, jako vždy odvedla profi práci a její kurz nás všechny nadchnul. Vyrobit ty její trubičky není jednoduché, jak se může zdát. Já jsem se do nich taky pustila a vůbec mi to nešlo. Evča trpělivě vysvětlila její triky a jakmile jsme chytli ten správný grif, tak nezbyl nikdo, komu by se to nepovedlo.Tím byl završen Polymer weekend a postupně jsme se rozprchli všichni po svých osách domů. S novými výrobky a zážitky. Lucy a celému týmu velké díky, že si dala tu práci akci uskutečnit. Příště se budeme opět těšit!

PS: celou akci jsme pracovali s FIMEM, což mě potěšilo, protože tahle hmota v poslední době nemá takovou popularitu, ale pro mě je to pořád srdcovka 😉


Fruitensse

O Fruitensse

Autorka webu, co má místo mozku fima kostku. Ujíždí si na polymerové hmotě, barevných vlasech a koťátkách.

  •  

Štítky

  • Mirka

    Díky za reportáž – alespoň trochu díky tomu můžu být „při tom“. Škoda, že i díky vysoké ceně se nemohlo zúčastnit více lidí. Mám ráda se na podobných akcích setkávat s co největším počtem stejně postižených.