Blog

Místo, kde to žije! Novinky, reportáže, inspirace, návody, poznámky a poznatky z dílny i ze života.


Projekty Špejchar 2017: (zleva) Veronika Sturdy, Dana Phamová, Fabiola Peréz, Eva Hašková
Načítám...

Report: Polymerový špejchar 2017

{report, akce}

Zmizet na celý víkend, usednout ke hmotě a tvořit a žvatlat se svými přáteli třeba až do noci. Čtyři lektoři, čtyři workshopy plné nové inspirace.

To je ve zkratce to, co se odehrávalo na Polymerovém špejcharu, který zorganizovala Verča Sturdy. Špejchar proběhl 17.- 19. března v Dubči, program nabízel čtyři krásné workshopy, které vyučovaly Veronika Sturdy, Eva Hašková, Fabiola Peréz a já.

Projekty Špejchar 2017: (zleva) Veronika Sturdy, Dana Phamová, Fabiola Peréz, Eva Hašková

Už od příjezdu byla prča. Před špejcharem se začaly houfovat nedočkavý účastníci a Verča Sturdy, organizátorka nikde. Venku bylo hnusně, pršelo a ona měla klíče. Nakonec jsme na ni nečekaly dlouho. Přivezla i Fabiolu Peréz, polymerovou umělkyni ze Španělska a celou její rodinnou posádku. Verču jsme přivítali vtípky o posouvání času a od začátku jasné, že víkend bude samá sranda.

Zapomente na čas stejně jako na své starosti 😉

Fabiola se vítala s každým s velkým úsměvem a radostí. Všichni jsme se na ni těšili. Prostory špejcharu jsme rychle upravily na polymerová pracoviště.:D S Evčou Haškovou jsme si šly připravit své kurzy, které byly na programu dne. Po oficiálním zahájení jsme se pustily do tvoření.

Prostě žádné zahálení. Přijedete v pátek po práci a šup rovnou ke strojkům. Odjedete až v neděli odpoledne, až absolvujete všechny čtyři kurzy a dlouhé hodiny tvoření v té nejlepší společnosti. Zapomente na čas stejně jako na své starosti 😉


Páteční den byl asi nejnáročnější, po pracovním týdnu byli všichni unavení. 😀 Například jsem omylem zaválela kus obalu od hmoty. A někteří to dokonce opakovaly u svých stolů 😀  Těm, co to už nemyslelo, bylo třeba poradit, jakým směrem vložit blend do strojku. Jiní mi zase napovídali slova, když jsem si je nedokázala při výkladu vybavit. Ale spolu jsme to zvládly, přes drobné tyto drobné překážky tu byly krásné výrobky. Někdo vyrobil víc než jednu a každá další mandala byla hezčí než ta předtím.

Ve stejné době učila Eva své Jarní pučení. Bylo mi líto, že nezbýval čas, abych mohla nakukovat, protože to rozhodně stálo za to.


SoVerča s Fabi učily až v sobotu, tak jsem se těšila, že se přijdu podívat. Měly to krásné, z kurzu Verči dýchalo jaro, což bylo fajn, protože venku pršelo a bylo pěkně hnusně.

A Fabiola všechny okouzlila svými roztomilými květinami a krásnými barevnými kombinacemi.

Hrkání strojků a tikání trub protkávaly rozhovory a výbuchy smíchu.

Hrkání strojků a tikání trub protkávaly rozhovory a výbuchy smíchu. Tento den byl završený tombolou, a pak si každý mohl tvořit a dokončovat, co chtěl.

My lektorky jsme pak zašly společně na večeři a povím vám, že sranda pokračovala i u stolu. Fabi nás naučila pár slov ve znakové řeči, já si pamatuji akorát „chudý“ a „úterý“. To úterý si pamatuji proto, že my, co znakovku neznáme, tak takhle spíš ukazujeme pohlavní styk. Takže když Fabi ukazovala pohlavní styk už asi po čtvrtý, tak to Verči začalo být divný a nakonec jsme zjistili, že je to úterý 😀. Po večeři jsme jeli spát, abychom ráno zvládly vstát (hlavně Evča :D).


NeV neděli jsme opět učily s Evčou. Skupina, kterou jsem v neděli měla byla trošku potrhlejší než ta předchozí 😀 Asi se přes ten víkend nějak rozdivočily. Dělaly si ze mě drzé srandičky, ale měly to tak krásné, že se na ně nemůžu ani zlobit. Bylo to hezké zakončení víkendu. Někteří se balili, jiní zasněně hleděli do trouby a sledovali, jak se vypékají jejich výtvory.


Pak přišlo loučení. Moc ráda jsem učila v této skvělé lektorské sestavě, velké díky Verči Sturdy za organizaci. Taky se mi líbilo, že se tu sjeli lidi z celé ČR a mohla jsem potkat i ty, které jsem opravdu velmi dlouho neviděla =). Byla to krásná akce a ještě posílám společnou fotku vypůjčenou od Fabi na závěr. 

Tak ahoj a snad brzy zase spolu u polymerů.

Fruitensse

O Fruitensse

Autorka webu, co má místo mozku fima kostku. Ujíždí si na polymerové hmotě, barevných vlasech a koťátkách.

  •  
  • Mirka

    Tsstsss – jak si mám vysvětlit hodnocení nedělní skupiny?!! ???

    • Dana Fruitensse Phamová

      😀 že, jste úžasní a mám vás moc ráda <3