Blog

Místo, kde to žije! Novinky, reportáže, inspirace, návody, poznámky a poznatky z dílny i ze života.


Energy Topography
Načítám...

Report: Kurz Energy Topography od E. Haškové

{Report}

Dokonale kulaté tečky, nevyjdeš ze svých barev a je to jako živé. Nechceme obědvat – je to návykové, projekt Podtácek, musí to být pravidelné, oběti Dírkofóbie, probrousíme se k dokonalosti!

Energy topography je kurz pro zmlsané, kteří se nebojí barev, dírek a broušení. Eva Hašková přichystala nový kurz na barevné disky, které zdobí nepochopitelně přesně kulaté tečky. Všechny taje této techniky nám v průběhu nedělního dne odhalila.

Je to otázka barev

Přišla jsem včas, ale jako poslední. V kurzovně bylo rušno, jako by se dělalo už od pěti do rána (což je samozřejmě holý nesmysl, protože asi v tolik chodí Evča spát) 😀. Zrovna se vybíraly barvy a tak každý prožíval své osobní drama, které se opakuje téměř na každém kurzu.

Mnoho neodolalo a zvolilo odstíny starorůžové a mechové, které měla lektorka na vzorcích a vypadaly úžasně. Někteří se pustili do svých oblíbených odstínů a Eva si vybrala pro ni neobvyklou kombinaci růžovo-žlutou.

😀 teď jste se lekli, co?

Dělám si srandu, Evča si vybrala tradičně tyrkysovou. Mně se podařilo vystoupit z komfortní zóny o trochu lépe. Sáhla jsem po černé, natož se mě Eva zeptala, jeslti nejsem nějaká nemocná. Zřejmě ne, protože jsem si nemohla pomoc a přimíchala jsem do ní 3 dílky modré a prohlásila tu stále černou za hodně tmavě modrou 😀 Pod vlivem Mirky jsem přidala i zlatou :D

Technika je velmi návyková. Někteří měli velký problém opustit svoje dílo a odejít na oběd.

Když se to rozjelo

Pustili jsme se do práce. Eva nám ukazovala jednotlivé kroky, které měla pečlivě přichystané. Ze začátku se zdálo, že jsou polotovary jako živé. Samy se pohybovaly po podložce a odskakovaly na zem. Po chvilce cviku se ukázalo, že technika je velmi návyková. Někteří z nás měli velký problém opustit svoje dílo a odejít na oběd.

Sešla se opět bezvadná parta. V zadní části byli ti slušní, tiší účastníci. A směrem do předu to bylo čím dal divočejší. Tam seděla Ivanka s Mirkou, které bavily celý stůl. A v čele těch neřádů jsem seděla já. Kromě toho, že jsem také pořád něco povykovala, tak jsem si rozjela vlastní projekt Podtácek a fotila další účastníky.

Eva Hašková

Pilní účastníci kurzu. Vpravo: Když jsem přistižena při focení, tak na mě koukaj jako sůvy =)

Až k dokonalosti

Pomalu se začaly rýsovat výrobky a s nimi se objevily dvě zajímavé fóbie. Fóbie z nepravidelnosti, tečky musí být organizované a pravidelně seřazené, jinak je zle. A ještě jedna mnohem děsivější, strach z dírek. Dírkofóbie! Naštěstí další postup dírky eliminoval, takže nikdo nakonec neutrpěl psychickou újmu 😀

V závěru došlo na broušení, ale žádné lechtání, opravdu poctivé tvrdé broušení pro pokročilé 😀 A pak?

Aaach! Všechny detaily krásně vystouply, povrch byl sametově hladký a všechny tečky se nádherně zakulatily. Každé kolečko bylo jiné a je zajímavé sledovat, jak se na discích odráží podpis toho, kdo je vyráběl.Evčiny nápady jsou originální a k tomu je opravdu výborná lektorka.
Pokud vás reportáž zaujala, neváhejte nějaký její kurz navštívit!


P.S.: Taky se musím pochlubit,. Ještě není hotový, budu ho brousit do Vánoc, ale mám z něho ohromnou radost! 

Fruitensse

O Fruitensse

Autorka webu, co má místo mozku fima kostku. Ujíždí si na polymerové hmotě, barevných vlasech a koťátkách.

  •  

Štítky

  • Mirka

    Ano se vším souhlasím – bylo to jako vždy bezva. Mám pouze jednu malou připomínku – slušná společnost byla i vepředu….na žádného sprosťáka jsme nenarazily ? jsem také ráda ze konečně si přišla na chuť zlateeeeee