Blog

Místo, kde to žije! Novinky, reportáže, inspirace, návody, poznámky a poznatky z dílny i ze života.


dsc_0967
Načítám...

Babí léto s Martinou Burianovou

{report, kurz}

Babí léto v Liberci, kouzelná klokaní kapsa Martiny Burianové, jídlo chodí až do pusy, připečenej růžovej panter, Libuška a její páteře, jehly očkaté, spermie a další povídky a na závěr rozhovor s lektorkou.

Ačkoliv už žezlo přebrala zima, tak my jsme si v Liberci s Martinou Burianovou užili ještě celý den Babího léta.

Kurz se konal v krásných prostorách obchůdku Krasohled a všude z regálů na nás přesvědčovaly různé kreativní pomůcky a materiály, ať si je koupíme. Všichni jsme se moc těšili, až to začne a Martina nás přivítala s úsměvem a malou trémou, zatímco jsme obdivovaly její výstavku šperků

Byly nádherné, všechny měly základ v jedné technice, avšak každá variance byla originální a precizně zpracovaná.

Pak jsme se přesunuly ke svým místům a dostali své první instrukce, namíchat si barvy a vyrobit blendy. Měli jsme předem určené odstíny, osobně mi vínová (alizarin) moc nejde přes prsty, tak jsem nenápadně vmíchávala fialovou 😀 hlavně nenáápadně. Libuška vedle mě taky rebelovala a pěkně tam dala růžovou alá ružový panter. Bohužel se jí to všechno připálilo a tak nakonec z růžové byla vínová a tomu se říká karma 😀 Já jsem musela být v minulém životě moc hodná, protože mně byla fialová odpuštěna.

Odhodlání a pořádání prvního kurzu bylo pro mne velkou výzvou a překonáním sama sebe

Martina Burianová

Martina nás provázela technikou a každý další krok byl návykovější a zábavnější. U některých z nás se rozvinulo OCD a nemohli jsme téměř přestat. Vznikaly všem krásné plátky, že do nich bylo až škoda řezat. Libuška navíc promítala do hmoty svoji nemoc z povolání, takže se tam začaly objevovat páteře a kusy masa, ona je hrozně roztomilá, ale někdy vážně trošku děsivá :D

Do toho nás obcházela Ivanka, která je součástí organizátorského týmu. Ani netvořila, jen se starala o trouby a poctivě nás vykrmovala bábovkou, výborným quichem od Janči a taky domácí paštikou od Martiny. Prostě plný servis, jídlo za vámi chodí skoro až do pusy.

Práce nám šla dobře, Martina nás zásobovala různými pomůckami a překvapeními, které vytahovala ze své klokaní kapsičky. Měla pro nás připravené všechno, dokonce i jehly očkaté 😀 A to nemluvím o spermiích na šperku a celé konverzaci, která poté následovala 😀 To ani nemůžu tady napsat, to se musí zažít.

Vše jsme stíhaly a postupně se začaly rýsovat hotové výrobky a většina z nás si jej odnesla na krku domů. Musíte totiž uznat, že jsou vážně parádní.

A jelikož, byl tento kurz prvním kurzem Martiny Burianové, tak vás určitě bude zajímat, jaké to bylo pro ni.

Čtěte dále!Rozhovor s lektorkou Martinou Burianovou

Ahoj Martino, Babí léto byl tvůj první kurz a musím říct, že mi bylo potěšením se účastnit a moc jsem si to užila. Jaké to bylo pro tebe?
Pro mne bylo potěšením poznat se s tebou osobně a velmi zavazující, mít tě mezi kurzistkami. Odhodlání a pořádání prvního kurzu bylo pro mne velkou výzvou a překonáním sama sebe. Jsem od mala velká trémistka a s věkem se to nezlepšilo.

Vím, že jsi měla trému a do kurzu jsi byla přemluvena. Jak k nápadu učit došlo a jaké byly přípravy?

Na FB jsem dostávala dotazy, zda někde učím techniky a postupy výroby svých šperků. Někdy mi i říkali, že bych se do kurzování měla pustit. Jenže víra v to, že to dokážu, byla z mé strany malá. Za to, že jsem se nakonec odhodlala, mohou mé kamarádky Martina Průšová, Dáša Kakáčová a Iva Daďourková. Trávily jsme spolu jeden letní víkend na terase. Zde jsem měla možnost vyzkoušet si na nich, jaké to je, vysvětlovat někomu postup a předávat své myšlenky. Technika je zaujala a přemluvily mne, abych to alespoň jednou zkusila. Všechny mi hned nabídly svou nezištnou pomoc a podporu. Každá si vzala na starost část organizačních věcí a už se nedalo couvnout. Podle našeho setkání dostal kurz své jméno – Babí léto


Účastnice kurzu byly nadšené a mnoho z nich řeklo, že to byl nejlepší kurz, který letos navštívily. Co ty říkáš na návštěvnice kurzu? Jak se jim povedly jejich výrobky?
Všem, které našly odvahu přijít na můj první kurz moc děkuji. Všechny jste byly moc šikovné a milé. Atmosféra na kurzu byla jedním slovem báječná. Na konci kurzu si každá odnášela krásný šperk, který byl originálem, i když jsme všechny ( teda až na tebe) použily stejné barvy. A to bylo i mým cílem i radostí. Předat techniku, která je inspirativní a variabilní, se kterou je každý šperk jedinečný. Jsem moc zvědavá, jak tuto techniku využijete ve svých špercích.

Doufám, že se bude ještě taková akce opakovat. Kde bude další Babí léto a chystáš i nějaké jiné kurzy, na které můžeme těšit?
Nejbližší Babí léto bude 18. února v Bořitově u Dáši Kakáčové a 17. března ve Valašském meziříčí u Mirky Marečkové. Další plány a techniky mám v hlavě. Ještě nevím, který zvítězí a bude druhým tématem mých kurzů.

Děkuji ti za tvé odpovědi, přeji ať se daří =)


Také zdravím naše čtenáře, doufám, že se vám záznam z tohoto kurzu líbil.

Pod článkem můžete zanechat své komentáře.

Vaše Fruitensse

Fruitensse

O Fruitensse

Autorka webu, co má místo mozku fima kostku. Ujíždí si na polymerové hmotě, barevných vlasech a koťátkách.

  •  

Štítky